• Powodzenia na egzaminie ósmoklasisty !!!

Drodzy Uczniowie , przed Wami niezwykle ważne wydarzenie - egzamin ósmoklasisty.

Życzymy Wam tak potrzebnej wszystkim odrobiny szczęścia, powodzenia, optymizmu oraz  podejmowania trafnych wyborów.

Wierzymy, że wyniki, które uzyskacie będą odpowiadały Waszym oczekiwaniom i otworzą możliwości do realizacji życiowych planów.

Trzymamy kciuki !!!

• Odszedł człowiek wielkiego serca…

•     Z głębkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Rafała Pazio, wieloletniego dyrektora Samorządowej Instytucji Kultury ,,Park Kulturowy Ossów Wrota Bitwy Warszawskiej 1920".

Dziękujemy Dyrektorze za każdy rok wspólnej pracy, za zaangażowanie w życie naszej placówki.

Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

Rodzinie i najbliższym składamy najserdeczniejsze kondolencje.

Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. ks. I. Skorupki w Ossowie

• Szkolny Wielkopostny Dzień Skupienia

• 8 kwietnia 2022 roku nasza szkolna społeczność przeżywała Dzień Skupienia. O godzinie 10.00 w kaplicy M.B. Zwycięskiej ks. dr Andrzej Rusinowski odprawił Mszę Świętą w intencji dobrego przeżycia zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Po Mszy Świętej klasy młodsze obejrzały filmu  „Księga Ksiąg.” Nawiązujący do wydarzeń Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Klasy starsze uczestniczyły w warsztatach Zwyczajny? Niepowtarzalny. Wartość wspólnoty. Młodzież przypatrywała się samych sobie: swoim umiejętnościom, zainteresowaniom, zaletom, jak i temu nad czym każdy powinien jeszcze pracować, aby stawać się lepszą Osobom - jednocześnie odkrywała znaczenie rodziny, ojczyzny, wiary w naszym codziennym życiu. Wspólne budowanie drzewa – symbol wspólnoty, uświadamiała im czym jest współdziałanie i konieczność dzielenia się własnymi umiejętnościami i zdolnościami. Odkrywali jakie znaczenie dla budowania wspólnoty mają wartości uniwersalne tj. odpowiedzialność, dobro, tolerancja, prawda, pokój, sprawiedliwość.

Nasze wnioski: Grupa składa się z jednostek na pozór zwyczajnych, a w konsekwencji niepowtarzalnych i wyjątkowych. Nikt nie jest samotną wyspą i  tylko wspólne działanie tych niepowtarzalnych Osób pozwala tworzyć niepowtarzalną codzienność.