• Święto Poezji

     • Święto Poezji – 16 maja 2019r.

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursach poetyckich w ramach Święta Poezji.

      Nie wiem, co to poezja,
      jest w niej coś z las­ki Mojżesza:
      stru­mień dobędzie ze skały,
      umie za­bijać i wskrzeszać  

                    (W. Broniewski)

      Konkurs jest organizowany pod patronatem Burmistrz Wołomina pani Elżbiety Radwan.

      Zgłoszenia do konkursu zgodnie z regulaminem do  10 maja 2019r.

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursach poetyckich w ramach Święta Poezji organizowanego w Szkole Podstawowej w Ossowie 16 maja 2019 r.

      Zaczynamy o godz. 10.00.

      Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo w Szkole Podstawowej w Ossowie
      lub pod numerem tel.: (0-22) 786 10 18.
      W razie pytań prosimy o e-mail: sekretariat@zsossow.pl

      Koordynator: Beata Kaźmierska – beatas1984@gmail.com

      Pliki do pobrania:

     • Informacja w sprawie strajku

     • Szanowni Państwo - Rodzice

      Informuję, że w referendum przeprowadzomnym na terenie Szkoły Podstawowej im. Ks. I. Skorupki w Ossowie, pracownicy opowiedzieli się za strajkiem.

      W czasie trwania strajku (od 8 kwietnia), zajęcia dydaktyczne nie będą mogły się odbywać.

      W związku z powyższym zwracam się z prośbą o zapewnienie w tych dniach opieki dla swoich dzieci.

      Jeżeli jednak nie będą Państwo mieli takiej możliwości, proszę o zgłoszenie tego faktu do wychowawcy lub sekretariatu szkoły do dnia 5 kwietnia 2019 r.

      Zdaję sobie sprawę, że protest może wiązać się z pewnymi trudnościami, dlatego też proszę o wyrozumiałość i zrozumienie.

      Dziekuję

      Z poważaniem

      Dyrektor 

      Henryka Kosowska

    • Egzamin gimnazjalny
     • Egzamin gimnazjalny

     • Dzień 10 kwietnia 2019 r. był przełomową datą dla wielu gimnazjalistów. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać. 

      Wyniki egzaminu gimnazjalnego są jednak ważne, bo stanowią część kryterium przy przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. 

      W pierwszej kolejności nasi uczniowie zmierzyli się z blokiem humanistycznym. Rano napisali egzamin z historii z elementami wos-u, a następnie przystąpili do testu z języka polskiego.

      W kolejnych dniach napiszą test z zakresu przyrody, matematyki i języków obcych.

      Życzymy im powodzenia. Jak widać poniżej humory im dopisują, czy tak też będzie przy odbiorze wyników 14 czerwca? Zobaczymy.

     • Konkurs recytatorski

     • 1 kwietnia 2019r. odbył się konkurs recytatorski dla kl. 1 – 3. W tym roku hasło konkursu brzmiało „Wierszyki z uśmiechem”, więc finał nie mógł się odbyć w innym dniu jak w prima aprilis. W naszym konkursie zwyciężyli:

      1 miejsce: Klaudia Mączka z kl. 1,

      2 miejsce: Sebastian Błaszczak z kl. 1,

      3 miejsce: Julia Wojda z kl. 2,

      Wyróżnienie: Lena Szklarek z kl. 1,

      Wyróżnienie specjalne: Magdalena Skolimowska z kl.1.

      Nagrodę publiczności zdobył Sebastian Błaszczak, który recytował wiersz „Okulary” J. Tuwima.

      Gratulujemy nie tylko tym, którzy zdobyli nagrody, ale wszystkim uczestnikom.

      Dziękujemy Paniom, które zasiadały w jury i oceniały – Pani Milenie, Pani Magdzie i Pani Beacie.

      opracowanie: Elżbieta Ruszkowska

     • Wołomin dawniej i dziś

     • W ostatnim tygodniu marca klasy 1 – 3 rozpoczęły realizację projektu „Wołomin dawniej i dziś”, nawiązującego do setnej rocznicy uzyskania przez Wołomin praw miejskich. Nasi najmłodsi uczniowie pracowali w czteroosobowych grupach wybranych poprzez losowanie. W ramach realizowanego projektu wykonywali następujące zadania: ułożenie z części i naklejenie obrazków przedstawiających dawny i współczesny Wołomin, rozwiązanie krzyżówki związanej z tematem, rozwiązanie testu z wiedzy o Wołominie oraz kolorowanie herbu Wołomina i – dla chętnych  - herbu powiatu wołomińskiego. 

      Wykonane prace znajdą się na wystawce. Działania te były rozłożone na kilka dni. Uczniowie chętnie i zgodnie pracowali, starsi wspierali młodszych i wspólnie walczyli o punkty,  aby zdobyć jak najlepsze miejsce. Wszyscy przy tej okazji poszerzyli swoją wiedzę o Wołominie i okolicy, zwłaszcza, że sami musieli szukać potrzebnych informacji. Kontynuacją działań związanych z realizacją projektu będzie wycieczka do Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich „Dom nad łąkami” oraz zabawa w znajdującym się obok parku, a następnie konkurs plastyczny.

      opracowanie: Elżbieta Ruszkowska

    • Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2019/2020
     • Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2019/2020

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Księdza Ignacego Skorupki w Ossowie informuje, że prowadzone są zapisy uczniów do klasy I na rok szkolny 2019/2020.

      Prosimy o dopełnienie czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka w terminie od 1 marca 2019r do 31 maja 2019 r. (druki w sekretariacie szkoły).

      Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły przyjmowane są na podstawie wniosku (druki w sekretariacie szkoły). Wnioski składamy w terminie od 10 czerwca 2019r do 29 czerwca 2019 r.

      Przy zapisie prosimy o okazanie aktu (metryki) urodzenia dziecka oraz dowodu osobistego rodziców.

    • Informacja o naborze do oddziału przedszkolnego
     • Informacja o naborze do oddziału przedszkolnego

     • Przyjmowanie zgłoszeń do realizacji obowiązku przedszkolnego rozpocznie się od dnia 18 lutego 2019r. dla dzieci urodzonych w 2013 roku. 

      Zgłoszenie dziecka wymaga okazania metryki dziecka i dowodu osobistego rodzica zgłaszającego dziecko.

    • Projekt ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”
     • Projekt ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”

     • Na przełomie lutego i marca, podczas zajęć plastyki, muzyki, techniki, języka polskiego, klasa II i III realizowały projekt ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”.

      W skład projektu weszło przygotowanie inscenizacji pt. ,,Godzina duchów”, lekcja techniki z udziałem rodziców -,,Przygotowanie zdrowego posiłku zgodnie z piramidą żywieniową” - praca w grupach, nauka piosenki hiphopowej ,,U lekarza” oraz prace plastyczne ,,Zdrowa żywność” i ,,Piramidy żywieniowe”.

      Projekt wsparła szkolna pielęgniarka pogadanką o zdrowym stylu życia.

      Poszczególne elementy projektu prezentowane były w formie przedstawienia, lekcji otwartej oraz gazetek ściennych.

      Za pomoc w przygotowaniu projektu dziękuję p. Joli Częścik, p. pielęgniarce oraz rodzicom klasy II i III.                           

                                                                             Koordynator: Małgorzata Krym

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • „Marzanno, marzanno, ty zimowa panno, do wody cię wrzucamy, bo wiosnę witamy…”. Tymi słowami 21.03.2019 r. pożegnaliśmy zimę, a tym samym powitaliśmy wiosnę. Tradycyjnie, najmłodsi uczniowie naszej szkoły, na zajęciach przygotowali marzanny z ekologicznych materiałów, a następnie całą grupą wybraliśmy się nad pobliską rzekę Długą, aby wrzucić kukły do wody. Obserwowaliśmy je idąc wzdłuż rzeki. Gdy zniknęły płynąc szybko z nurtem wody, zobaczyliśmy chodzące po brzegu kaczki i bazie na wierzbie – te oznaki uspokoiły nasze wątpliwości - na pewno przyszła wiosna!

      Opracowanie: Jolanta Częścik

     • Festiwal Piosenki w Zagościńcu

     • 8 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Zagościńcu odbył się VIII Gminny Międzyszkolny Festiwal Piosenki. Szkołę w Ossowie reprezentowało dwóch uczniów: Konrad Woźnica z klasy 5 oraz Mikołaj Sławiński z klasy 8. Spośród wielu wykonawców, solistów oraz zespołów, III miejsce uzyskał uczeń naszej szkoły Mikołaj Sławiński. 

      opracowanie: Krzysztof Białas

     • Lekcja fizyki i nawiązanie łączności krótkofalarskiej

     • 28 lutego 2019 roku prezes Stowarzyszenia Klubu Krótkofalowców Ziemi Wołomińskiej pan Tomasz Ciepielowski, znak SP5CCC, był gościem klasy 8 i III gimnazjum. Przybył z pojemnikiem pączków. Wiadomo – Tłusty Czwartek.

      Przygotowana przez niego prezentacja rozszerzyła wiedzę uczniów o propagację fal elektromagnetycznych i zastosowanie w najnowszych gadżetach telekomunikacyjnych.

      Pan Tomasz Ciepielowski zademonstrował nawiązanie łączności krótkofalarskiej z członkiem Stowarzyszenia Klubu Krótkofalowców Ziemi Wołomińskiej SP5WWL.

      Ciekawie opowiedział o swojej pasji. Zaprosił na spotkania klubu.

      Dziękujemy za rozbudzenie zainteresowania, u naszych uczniów, krótkofalarstwem.

      opracowanie: Halina Łysakowska

     • Apteczki na wycieczki

     • 27 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Apteczki na wycieczki" organizowanej przez fundację Pomocy Dzieciom. Uczniowie pod okiem ratowników zgłębiali tajniki ratowania życia i zdrowia.

      Po zakończeniu warsztatów szkoła została obdarowana apteczkami wycieczkowymi z pełnym wyposażeniem.

     • Dyskoteka

     • W czwartek 21 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII i III G. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16:30 i trwała do 19:00. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski. Nad bezpieczeństwem naszych szkolnych tancerzy czuwali wychowawcy klas. Uczniowie sami zadbali o repertuar muzyczny, każdy z uczestników mógł przynieść swoje ulubione utwory. Rolę didżeja pełnili uczniowie klasy 8 - Krystian, Krzysztof i Mateusz. Nasi uczniowie potrzebowali chwili, by poddać się tanecznym szaleństwom. Dość szybko jednak do tańczących dołączali kolejni uczniowie. Choć frekwencja na dyskotece nie była stuprocentowa to i tak można powiedzieć, że impreza się udała. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i do domu wracali z uśmiechem na twarzy.

      Opracowanie: Anna Gutkowska

     • Lodowisko

     • 13 lutego 2018r., korzystając z zimowej aury, uczniowie klas VI, VIII i IIIg pod opieką p. Anny Gutkowskiej i p. Krzysztofa Białasa wybrali się na miejskie lodowisko w Wołominie. Przygotowanie do wyjścia na lód zajęło trochę czasu. Najpierw trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do swojego rozmiaru buta, co nie każdemu udało się za pierwszym razem. Gdy wszyscy byli już gotowi, postanowiliśmy wejść na taflę i rozpocząć zabawę. Całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to bardzo ostrożnie, trzymając się bandy. Mogliśmy obserwować poczynania zaawansowanych łyżwiarzy jak i zmagania nowicjuszy. Każdy jeździł, jak umiał. Niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali pozycję pionową. Przekrój umiejętności był duży – od chodzenia na łyżwach po finezyjne piruety, ale wszystkim towarzyszył uśmiech, dobry humor i poczucie doskonałej zabawy. Wycieczka była bardzo udana. Zabawa na lodowisku z pewnością zachęciła niejedną osobę do aktywnego spędzania czasu wolnego, zwiększyła apetyt na aktywność fizyczną. Zrelaksowani, odprężeni i w doskonałych nastrojach  wróciliśmy do szkoły.

      Opracowanie: Anna Gutkowska

       

    • Dobrze cię widzieć
     • Dobrze cię widzieć

     • „Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w zajęciach na podstawie scenariusza pobranego z materiałów projektu. Przypomnieli sobie zasady poruszania się w ruchu drogowym, np. jak prawidłowo należy przechodzić przez ulicę i w jakich miejscach można to robić. Podsumowaniem zajęć było rozdanie uczniom  kamizelek ostrzegawczych oraz informacji na temat siedmiu odblaskowych rad drogowych. Wszystkim prezenty bardzo się podobały. Zgodnie stwierdziliśmy, że dzięki nim nasze piesze wycieczki będą jeszcze bezpieczniejsze.

      opracowanie: Jolanta Częścik

     • Rekolekcje Wielkopostne

     • W dniach 25 – 27 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły będą brali udział w rekolekcjach wielkopostnych.

      Szczegółowy  harmonogram:

      Klasy 1-3

      Godz.8.00- 9.30 - zajęcia z wychowawcą

      Godz.10.00 - nauka w kaplicy

      Godz.11.30 – obiad, powrót do domu

      Klasa 8 i 3g – 25.03.2019 r.

      Godz.8.00 – 9.30 – zajęcia przygotowujące do egzaminu z języka polskiego

      Godz.10.00 – nauka w kaplicy

      Godz.11.30 – 13.00 – zajęcia prygotowujące do egzaminu z języka polskiego

      Klasy 8 i 3g – 26.03.2019 r.

      Godz.8.00 – 9.30 – zajęcia przygotowujące do egzaminu z matematyki

      Godz.10.00 – nauka w kaplicy

      Godz.11.30 – 13.00 – zajęcia prygotowujące do egzaminu  z matematyki

      Klasy 8 i 3g – 27.03.2019 r.

      Godz.8.00 – 9.30 – zajęcia przygotowujące do egzaminu z języka angielskiego

      Godz.10.00 – nauka w kaplicy

      Godz.11.30 – 13.00 – zajęcia prygotowujące do egzaminu z języka angielskiego

      Klasy 4-6 (25,26,27 marca)

      Godz. 8.00 – 9.30 - zajęcia według planu

      Godz. 10.00 - nauka w kaplicy

      Godz. 11.30- 13.00 - zajęcia według planu

     • Trzymaj formę

     • 14.02.2019r. w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę”, uczniowie biorący udział w tym projekcie wzięli udział w prezentacji, którą przedstawiła pani Renata Modzelewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie - Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. 

      Głównym celem programu jest kształtowanie postaw i zachowań w zakresie prawidłowego żywienia i uprawiania aktywności fizycznej. Nasi uczniowie po raz kolejny – tym razem podczas prezentacji, mogli przypomnieć sobie informacje na temat prawidłowego odżywiania oraz znaczenia ruchu w naszym życiu. Po prezentacji i krótkiej pogadance, zapisali sześć przykazań dotyczących zdrowego stylu życia, aby móc je utrwalać i  lepiej  zapamiętać.

      Opracowanie:  Jolanta Częścik

       

     • Mity Greckie

     • Jak Grecy oswajali świat? O czym marzyli starożytni? Jakie pytania spędzały Grekom sen z powiek? Dlaczego herosi występują we współczesnych reklamach? Co łączy bogów i ludzi?

      Tego między innymi mogli dowiedzieć się uczniowie kl. 5 z cyklu lekcji języka polskiego poświęconych greckim mitom.

      Podczas zajęć uczniowie przebrani za różnych bogów greckich prezentowali sylwetki swoich bohaterów. Można było zobaczyć: Zeusa, Herę, Atenę, Dionizosa, Hefajstosa, Afrodytę, Artemidę, Hermesa i wielu, wielu innych...

      opracowanie: Beata Kaźmierska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. ks. Ignacego Skorupki
   • sekretariat@zsossow.pl
   • tel./fax (22) 786-10-18
   • ul. Matarewicza 148, 05-230 Kobyłka
   • @
 • Galeria zdjęć