• Odwołane spotkanie 26 stycznia 2023 r.

          • Szanowni Państwo dzisiejszy panel szkoleniowy zostaje odwołany z przyczyn od nas niezależnych. Szkolenie zostanie przeprowadzone w późniejszym czasie, o którym Państwa poinformujemy mailowo. 

          • Uwaga Rodzice i Uczniowie klasy ósmej !!!!

          •  

            Szanowni Rodzice,

            Drodzy Uczniowie klas ósmych!

            Zachęcam rodziców i uczniów naszego miasta do skorzystania z bardzo atrakcyjnej oferty kursów dla uczniów klas ósmych prowadzonych w formule online (1x w tygodniu), które mogą przygotować uczniów do egzaminu kończącego edukację w szkole podstawowej z zakresu matematyki, j. polskiego i j. angielskiego. Kursy startują z początkiem grudnia.

            Dzięki współpracy naszego samorządu z Fundacją Miasto i Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego udało nam się wynegocjować dla mieszkańców bardzo konkurencyjny opust od ceny podstawowej kursu w wysokości 75%. Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji!

            Co zyskają uczniowie?

            • dowiedzą się, jakie są strategie rozwiązywana zadań egzaminacyjnych
            • omówią z nauczycielem kluczowe zagadnienia egzaminacyjne
            • zrozumieją, z czym mają problem na lekcjach w szkole
            • nadrobią zaległości

            Co otrzymają rodzice?

            • korzystną cenę za kurs przygotowujący do egzaminów
            • 218,75 zł za kurs z jednego przedmiotu przy cenie podstawowej za kurs 875 zł
            • wsparcie i pomoc dla swoich dzieci

            Kurs dla uczniów klas ósmych składa się z 25 godzin lekcyjnych (jeden przedmiot) prowadzonych w formule online (1x w tygodniu). Lekcje odbywają się na platformie e-learningowej Lecturus Junior w formie wykładów i ćwiczeń przy wsparciu nauczyciela, z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji. Uczniowie mają do wyboru 3 przedmioty egzaminacyjne.

            Zajęcia są prowadzone przez certyfikowanych trenerów oświaty, nauczycieli z całego kraju, laureatów konkursu Nauczyciel Roku z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć online. Kursy są realizowane zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, z wykorzystaniem systemu najwyższej jakości technologicznej i najwyższym poziomie bezpieczeństwa Cisco Webex.

            Jesteś rodzicem lub uczniem? Pomożemy Ci ogarnąć lekcje!

            Wejdź na https://sklep.lecturus.pl i sprawdź jaki rabat przygotował Twój Samorząd!

            Zachęcam gorąco do skorzystania z tej propozycji! Kursy to szansa dla naszych dzieci na lepsze wyniki w nauce, to wyrównanie barier i poprawienie dostępności do wiedzy, jakiej do tej pory nie było w polskiej przestrzeni edukacji.

            Burmistrz

             

            LECTURUS Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego łączy doświadczenie najlepszej kadry, nowoczesne narzędzia nauki i komunikacji on-line sprawdzone podczas pandemii, powszechnie dostępne na smartfonie, laptopie czy komputerze. Partnerem Lecturus Sp. z o.o. jest fundusz inwestycyjny TISE SA Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych, który tworzą instytucje zajmujące się finansowaniem projektów społecznych i etycznych. Lecturus jest twórcą i skutecznie wdraża od 2020 roku platformy nauczania on-line. Dowiedz się więcej na www.lecturus.pl

             

          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- DRUKUJEMY 3 D

          • Podczas lekcji informatyki w klasie VII i VI została wykorzystana drukarka 3D, którą szkoła otrzymała z MEN w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

            Głównym celem lekcji było zapoznanie uczniów z zasadą działania drukarki 3D, obsługą urządzenia, a także zapoznanie z programami służącymi do wykonywania wydruków 3D.

            Na koniec lekcji uczniowie przeprowadzili samodzielnie pierwszy wydruk 3D. Proces drukowania obserwowali także uczniowie klas I-VIII.

          • Wydarzenie "Szkoła na przyszłość, której jeszcze nie znamy”.

          • Zapraszamy nauczycieli oraz rodziców uczniów na panel szkoleniowy „Szkoła na przyszłość, której jeszcze nie znamy”, który odbędzie się 26 stycznia 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie. Wydarzenie jest bezpłatne i nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

            W czasie spotkania zastanowimy się nad odpowiedzią na kluczowe dla edukacji pytania „Co to znaczy, że szkoła jest dobra?” oraz „Jakiej szkoły potrzebujemy dzisiaj, by przygotować młodych ludzi do życia w świecie, którego jeszcze nie znamy?”. Porozmawiamy o zasadach, które organizują życie szkolne i fundamentach stanowiących podstawą procesu uczenia się i nauczania. Przyjrzymy się badaniom, które potwierdzają ich zasadność. Zastanowimy się, co dobrego już teraz dzieje się w tym zakresie w szkołach i co jeszcze możemy zrobić, by tworzyć dla naszych dzieci i naszych uczniów najlepszą możliwą szkołę. Porozmawiamy o wiedzy, kompetencjach i podmiotowości, o dobrostanie, o naturalnej ciekawości świata i głębokim uczeniu, ale też o ocenianiu, egzaminach oraz podmiotowości i sprawczości nauczycielki i nauczyciela.

             

            PROGRAM PANELU

            • dla nauczycieli w godz. 15.00 – 17.00
            • dla rodziców w godz. 18.00 – 19.30

            prelegent – dr Jędrzej Witkowski

             

            miejsce: sala konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie (III piętro)

             

            Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie Państwo na stronie Wołomina.

             

             

          • Warsztaty teatralne

          •  

            Od listopada 2022r. odbywały się w naszej szkole bardzo ciekawe warsztaty teatralne. Wzięli w nich udział uczniowie klas V-VIII. Początkowo podeszli do tego nieufnie, z dużą rezerwą, zwłaszcza gdy okazało się, że trzeba będzie włożyć w to trochę wysiłku. Jednak prowadzący zajęcia, aktor-lalkarz, pan Artur Zajt nie przejął się tym, mając już doświadczenie w pracy z młodymi aktorami-amatorami.

            Zajęcia rozpoczęły się od ciekawego zapoznania uczniów ze starożytnymi początkami dramatu. Stopniowo wzrastało zainteresowanie młodzieży, zwłaszcza że była to jednocześnie dobra zabawa.

            Kolejnym etapem była praca nad przygotowaniem przedstawienia opartego na lekturze "Kubuś Puchatek" A. A. Milne. Świetnie się złożyło, że klasa V akurat zapoznała się z tą pozycją na lekcjach języka polskiego. Wszyscy otrzymali scenariusze. Przydzielone zostały role, bez względu na umiejętności, poziom aktywności fizycznej, możliwości intelektualne czy bariery językowe. Do każdego aktu wybrany był inny zestaw aktorów. Dało to wszystkim szanse czynnego udziału. Raptem nikt już nie narzekał, że próby trwały wiele godzin.

            W dniu nagrań panowała pełna skupienia atmosfera, wszyscy z przejęciem oczekiwali momentu, w którym będą mogli zaprezentować swój aktorski talent. A jaki jest tego efekt? Obejrzyjcie sami. Przypomnę tylko, że to jest ich pierwszy tego typu występ w lalkarskim teatrze amatorskim. Kto wie, może z czasem ujawnią się prawdziwe talenty.

            Elżbieta Kozłowska-polonistka

             

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. ks. Ignacego Skorupki
        • tel./fax (22) 786-10-18 513-416-280
        • ul. Matarewicza 148, 05-230 Kobyłka Poland
        • Aleksander Jaszczołt aleksander.jaszczolt@gmail.com
    • Galeria zdjęć

        brak danych