• Bezpłatna projekcja filmu "Nasze magiczne Encanto",

• 15 grudnia 2023 r. godz. 18:00 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominieoraz Zespół Interdyscyplinarny w Wołominie serdecznie zapraszają do kinaHelios przy ul. Geodetów 2 w Wołominie na bezpłatną projekcję filmu "Nasze magiczne Encanto", którego reżyserami są Byron Howard i JaredRush. W ramach seansu odbędzie się również spotkanie ze specjalistąpoświęcone tematyce przeciwdziałania przemocy. Zadanie jest realizowanew ramach projektu "PoMocne Kino", finansowanego z Programu Osłonowego"Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu SystemuPrzeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" oraz Gminnego programuprofilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych orazprzeciwdziałania narkomanii na rok 2023.Zapraszamy serdecznie.

• Mikołajki w klasie 3

• Dekoracje, stroje i drobne upominki. Czuć już ducha Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole. Pamiętajcie, bądźcie życzliwi! Mikołaj patrzy!

• Webinarium informacyjne dla rodziców uczniów kl. 8 (07.12.2023)

• Szanowni Państwo,

W związku z podpisanym porozumieniem o współpracy pomiędzy Państwa Samorządem a Fundacją Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) i Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego oraz licznymi pytaniami od zainteresowanych:

• dotyczącym kampanii informacyjnej wspierającej edukację młodzieży,

• w postaci kursów przygotowujących uczniów do egzaminów - ósmoklasisty i/lub maturalnego,

• z rabatem 65-75% (w zależności od rodzaju ww. porozumienia),

zaproszamy na bezpłatne spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów ww. klas:

W trakcie spotkania uczestnicy m. in.:

• zapoznają się z procesem realizacji zdalnych kursów

• poznają szczegółową procedurę zakupu kursów z ww. rabatem,

• będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania i ew. wątpliwości.

Jednocześnie przypominamy, że samorząd/szkoła/placówka oświatowa nie ponoszą żadnych kosztów - kursy kupują bezpośrednio uczniowie/rodzice!

Więcej informacji:

Przydatne linki:

• Zapraszamy na rozświetlenie choinki w Wołominie, 6 grudnia godz. 17:00 Plac 3 Maja

• Szanowni Państwo,

w imieniu Elżbiety Radwan Burmistrz Wołomina zapraszamy na Rozświetlenie Choinki w Wołominie.

6 grudnia o godz. 17:00 na Placu 3 Maja w Wołominie, tysiącami lampek zabłyśnie najpiękniejsza choinka w okolicy.

Oprócz tego magicznego widowiska, przygotowaliśmy Wam wspaniałe atrakcje:

• Świąteczny koncert
            • Show taneczne w wykonaniu profesjonalnych tancerzy
            • Gorąca herbata i czekolada

Tego dnia spotkajmy się wszyscy razem, żeby wspólnie spędzić cudowny wieczór, poczuć magiczną, rodzinną atmosferę i świetną zabawą rozpocząć czas oczekiwania na te najpiękniejsze dni w roku czyli Święta Bożego Narodzenia.

Link do wydarzenia.

• MYŚLENIE WIZUALNE NA LEKCJI GEOGRAFII

• Na lekcjach geografii uczymy się wieloma sposobami- poszerzamy horyzonty myślowe czytając, oglądając, odkrywając, słuchając, rozwiązując problemy, opisując różne zjawiska i obiekty. Wzbogacamy nasze umiejętności także o metody wizualne- uczymy się łączyć słowa i obrazy. Czy potrzebny jest nam talent plastyczny? Nie! Rysunki nie muszą być skomplikowane.

Z uczniami klasy VII odkrywaliśmy  potencjał tej prostej, ale jakże skutecznej metody.

Dlaczego warto?

- pozwala trwale zapamiętać poznane treści

- pozwala zwiększyć koncentrację uwagi i skupienie

- poprawia stopień zrozumienia poznawanych treści