• Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

• 9 maja 2024 roku odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. W sprawdzianie wzięli udział uczniowie klasy III.  Sprawdzian składał się z trzech części: testu z języka polskiego ( słuchanie i czytanie ze zrozumieniem), matematyki i przyrody. Chwilę przed rozpoczęciem egzaminu przewodniczący klasy wraz z wychowawcą udali się do gabinetu Pani Dyrektor w celu odbioru arkuszy. O godzinie 9.00 trzecioklasiści obejrzeli film o charakterze terapeutycznym „z Bratkiem”, który pomógł im zniwelować stres wywołany egzaminem. Następnie nauczyciel rozdał uczniom test z języka polskiego, odczytał i omówił instrukcję dla ucznia, oraz poinformował, że na napisanie sprawdzianu uczniowie mają 50 minut. Pierwsza część testu rozpoczęła się o  godz. 9.10 a zakończyła o godz. 10.00.  Po przerwie, o godz. 10.15 uczniowie  rozpoczęli rozwiązywanie testu z matematyki. Po upływie czasu nauczyciel zebrał prace i uczniowie udali się na przerwę.  O godzinie 11:00 przystąpili do sprawdzianu z przyrody, który trwał 20 minut. Na koniec uczniowie uczestniczyli w pogadance. Uczniowie byli zadowoleni z przebiegu sprawdzianu i z niecierpliwością oczekują na jego wyniki.

• Ratujemy i Uczymy Ratować

• W kwietniu i maju uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy w ramach projektu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Warsztaty prowadziły Magdalena Boratyńska oraz Małgorzata Chacińska-Jaroć