• Jasełka

• Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków ta wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

Jasełkowe spotkania w naszej szkole, to właśnie kultywowanie owej tradycji. Zostały one zaprezentowane  18 i 19 grudnia 2018r przez uczniów klas: szóstej, piątej i czwartej,  przygotowane pod kierunkiem p. Beaty Kaźmierskiej i Krzysztofa Białasa.

Przesłanie ich było bardzo wymowne i proste, żeby w tym pędzącym, biznesowyn świecie nie zgubić tego co najważniejsze, a mianowicie - miłości do drugiego człowieka.

Na zakończenie tego przedświątecznego spotkania życzenia radosnych, rodzinnych Świąt złożyła p. dyrektor szkoły Hanna Kosowska i poczęstowała Wszystkich piernikami - symbolem Świąt Bożego Narodzenia.​​​​​​​

Przy okazji apelu zaprezentowała całej społeczności szkolnej obraz Księdza Ignacego Skorupki, który otrzymaliśmy w darze od p. Heleny Rydellek z Grudziądza z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ofiarodawczyni serdecznie dziękujemy.

• Projekt edukacyjny "Moja mała ojczyzna"

• W ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski klasy I-III realizowały projekt pt. ,,Moja mała ojczyzna”. Trwał on miesiąc i składał się z kilku przedsięwzięć.

Delegacja uczniów z klasy II wzięła udział w obchodach rocznicowych w Wołominie na Placu 3-maja. Uczniowie wzięli udział w dwóch wycieczkach po najbliższej okolicy, mających na celu zwiedzenie miejsc pamięci narodowej – do miejsca śmierci patrona szkoły, księdza Ignacego Skorupki oraz pod pomniki gen. Hallera i ofiar katastrofy smoleńskiej. Na cmentarzu żołnierzy poległych w Bitwie Warszawskiej z 1920 roku zapaliliśmy znicze.

Odbył się przegląd pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu dzieci i członków ich rodzin.  W klasach wykonane zostały gazetki ścienne o tematyce niepodległości. Odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Symbole narodowe”. Uczniowie nauczyli się wszystkich zwrotek hymnu państwowego i odśpiewali je podczas akcji „Rekord dla Niepodległej”.

• 6 grudnia

• Chociaż za oknami brak śniegu, to w naszej szkole tego dnia zagościł świąteczny, mikołajkowy nastrój. A to wszystko za przyczyną Mikołaja, który nas odwiedził. Mikołaj dotarł do szkoły z pełnym workiem. Dla każdego znalazła się słodka niespodzianka. Spotkanie z Mikołajem sprawiło dzieciom wiele radości i wywołało uśmiechy na ich twarzach.

• Andrzejki

• 29 listopada bieżącego roku uczniowie klas I – III wzięli udział w andrzejkach zorganizowanych przez Samorząd  Uczniowski. Wiktoria z klasy III gimnazjum oraz Agata, Emilka i Kacper z klasy VI przygotowali  zgodnie z tradycją wróżby i zabawy. Na udekorowanej sali ustawione były stoliki,  przy których najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się  różnych  ciekawostek o swojej przyszłości. Wszystkie stanowiska cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niektórzy nawet po kilka razy „sprawdzali swoje przeznaczenia”. Zakończyliśmy zabawą  „Ustawianie butów”,  której również nie mogło zabraknąć podczas  andrzejek.

Wszyscy świetnie się bawili i byli bardzo zadowoleni. Mimo, że wróżby to tylko zabawa, to każdy ma nadzieję, że choć niektóre z nich może się spełnią.

W imieniu wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej i wychowawczyń najmłodszych klas, bardzo dziękujemy  przedstawicielom SU za profesjonalne przygotowanie zabaw.

opracowanie: Jolanta Częścik