Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.
30 stycznia uczniowie klas I-III gościli swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta.
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.
30 stycznia uczniowie klas I-III gościli swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta.
Uczniowie klas 1-3, podczas grudniowej wycieczki do Manufaktury Papieru Czerpanego w Kobyłce, na kilka godzin przenieśli się w czasy późnego średniowiecza i renesansu! Wszyscy mieli okazję wyczerpać listek papieru, wykorzystując materiały i urządzenia
z czasów XV i XVI wieku. Wysłuchali opowieści o historii papieru w Polsce i na świecie. Podczas warsztatów dzieci poznały różnice pomiędzy pergaminem, papirusem i papierem czerpanym. Wspólnie próbowały sił w marmoryzacji papieru, czyli dzięki bardzo starej metodzie, wykorzystującej gęsty wyciąg z glonów, barwiły papier czerpany. Z warsztatów uczniowie wrócili z kartkami papieru, które sami wyczerpali, z barwionym w fantazyjne wzory papierem oraz grubą księgą - dziełem całej grupy! Dzieci poczuły się jak prawdziwi odkrywcy i badacze renesansu.
https://bezpiecznemazowsze.mazovia.pl/https://bezpiecznemazowsze.mazovia.pl/
Nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu-Integracyjnym WF - Świąteczna Misja, które odbyło się 11 grudnia. Jest to pierwsza edycja inicjatywy, stworzonej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, mającej na celu popularyzację aktywności fizycznej, integrację dzieci oraz uwrażliwienie na różnorodność i potrzeby osób z niepełnosprawnościami.
Uczniowie razem z paraolimpijką Katarzyną Kozikowską oraz dziećmi z całej Polski ćwiczyli, bawili się i ratowali święta! Taka wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego była dla nas wszystkich niezwykłą przygodą.
W dniu 5. grudnia br. odbyły się specjalne warsztaty z integracji sensorycznej, polegające na tworzeniu świątecznych tabliczek florenckich. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas
IV-VIII, wzbogacając swoje zdolności i umiejętności oraz nabywając nowe doświadczenia. To była ciekawa przygoda, która przyniosła wiele radości i uśmiechu.
Była to też okazja, aby przygotować nietypowy mikołajkowy prezent dla najbliższych.
Magia Świąt zawitała do klasy pierwszej. W ramach świątecznych przygotowań uczniowie wspólnie dekorowali pierniczki. Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu.
Zabawa ta sprawiła uczniom dużo radości. Była to również okazja do pokazania piękna Świąt Bożego Narodzenia, wkroczenia w ten świąteczny okres.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz drugi odwiedzili filię Biblioteki Publicznej. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania o kotkach, kotach i kociskach oraz wykonały ciekawą pracę plastyczną.
29. listopada w Urzędzie Miasta Kobyłka odbyło się oficjalne wręczenie nagród przez Burmistrza, pana Konrada Kostrzewy. Nagrody otrzymały przedszkola i szkoły, których przedstawiciele wzięli udział i wykazali się znacząco w akcji zbierania żołędzi. Celem było uwrażliwienie dzieci na dokarmianie zwierząt zimą, ale także przyczynienie się do zwiększenia bezpieczeństwa wewnątrz miasta. Zbiórka ma zachęcić dziki do powrotu do lasu.
Z naszej szkoły uczestniczył Marcel Rostek, uczeń klasy IV. Wywalczył on 3. Miejsce i voucher 200 zł. Do Empiku z przeznaczeniem dla całej klasy. Voucher odebrała wychowawczyni, a Marcel dodatkowo otrzymał także gadżety.
Gratulujemy Marcelowi i dziękujemy.
/zdjęcia wykonane przez fotokobylka.pl/
27 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku wydarzenie przebiegło pod hasłem "Jesień w poezji dziecięcej i młodzieżowej". Organizatorem konkursu, który cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, były panie Małgorzata Chacińska-Jaroć, Magdalena Boratyńska, z dużą pomocą Elżbiety Kozłowskiej.
Celem konkursu było:
-uwrażliwianie na piękna poezji;
-kształtowanie kultury żywego słowa;
-rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci;
-upowszechnianie kultury języka;
-aktywizowanie miłośników poezji
W konkursie udział wzięli reprezentanci kl. II – VIII. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.
Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
Kategoria klasy I-III
Kategoria klasy IV-VIII
Powered by aSc EduPage