• Muzeum Powstania Warszawskiego

          • W listopadzie uczniowie klasy III wraz z wychowawcą i nauczycielem współorganizującym kształcenie wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego.

            Uczniowie podczas muzealnych zajęć poznali: wojenną codzienność Warszawy, postać autorki książki ,,Asiunia", a jednocześnie głównej bohaterki lektury- Joanny Papuzińskiej oraz dowiedzieli się kim byli Powstańcy. 

            Następnie udaliśmy się na krótki spacer po ekspozycji. 

            Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w lekcji i zwiedzaniu muzeum, na pewno nie będą to ostatnie odwiedziny :). 

          • Międzyszkolna wymiana listów

          • W grudniu uczniowie klasy III przystąpili do projektu Międzyszkolnej wymiany listów z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej w Lipiu. 

            Na początku uczniowie poznali się w formie on-line, następnie wspólnie podczas połączenia losowali do kogo napiszą i wyślą list. 

            W związku z terminem realizacji projektu, który przypadł na okres świąteczny uczniowie do swoich listów dołączyli świąteczne kartki z życzeniami. 

            Przewodniczący klasy udał się na pocztę i wysłał listy.

            Tuż przed świętami dotarły listy od dzieci, które wylosowały uczniów naszej szkoły.

            Uczniom bardzo podobała się wymiana listów i zadeklarowali chęć kontynuowania korespondencji. 

            Mamy nadzieję, że będzie to początek nowych przyjaźni.  

          • Ferie zimowe 2024

          • Drodzy uczniowie z okazji zbliżających się ferii zimowych w naszym województwie chcielibyśmy życzyć Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Ferie zimowe są po to by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu. Mamy nadzieję, że zasady, o których wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.  Odpoczywajcie i bezpiecznie wracajcie do szkoły!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          • Bezpłatna projekcja filmu "Nasze magiczne Encanto",

          • 15 grudnia 2023 r. godz. 18:00 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominieoraz Zespół Interdyscyplinarny w Wołominie serdecznie zapraszają do kinaHelios przy ul. Geodetów 2 w Wołominie na bezpłatną projekcję filmu "Nasze magiczne Encanto", którego reżyserami są Byron Howard i JaredRush. W ramach seansu odbędzie się również spotkanie ze specjalistąpoświęcone tematyce przeciwdziałania przemocy. Zadanie jest realizowanew ramach projektu "PoMocne Kino", finansowanego z Programu Osłonowego"Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu SystemuPrzeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" oraz Gminnego programuprofilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych orazprzeciwdziałania narkomanii na rok 2023.Zapraszamy serdecznie.

          • Mikołajki w klasie 3

          • Dekoracje, stroje i drobne upominki. Czuć już ducha Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole. Pamiętajcie, bądźcie życzliwi! Mikołaj patrzy! 

          • Webinarium informacyjne dla rodziców uczniów kl. 8 (07.12.2023)

          • Szanowni Państwo,

            W związku z podpisanym porozumieniem o współpracy pomiędzy Państwa Samorządem a Fundacją Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) i Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego oraz licznymi pytaniami od zainteresowanych:

            • dotyczącym kampanii informacyjnej wspierającej edukację młodzieży,

            • w postaci kursów przygotowujących uczniów do egzaminów - ósmoklasisty i/lub maturalnego,

            • z rabatem 65-75% (w zależności od rodzaju ww. porozumienia),

            zaproszamy na bezpłatne spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów ww. klas:  

            W trakcie spotkania uczestnicy m. in.:

            • zapoznają się z procesem realizacji zdalnych kursów

            • poznają szczegółową procedurę zakupu kursów z ww. rabatem,

            • będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania i ew. wątpliwości.

            Jednocześnie przypominamy, że samorząd/szkoła/placówka oświatowa nie ponoszą żadnych kosztów - kursy kupują bezpośrednio uczniowie/rodzice!

            Więcej informacji:

            Przydatne linki:

        • Zapraszamy na rozświetlenie choinki w Wołominie, 6 grudnia godz. 17:00 Plac 3 Maja
          • Zapraszamy na rozświetlenie choinki w Wołominie, 6 grudnia godz. 17:00 Plac 3 Maja

          • Szanowni Państwo,

            w imieniu Elżbiety Radwan Burmistrz Wołomina zapraszamy na Rozświetlenie Choinki w Wołominie. 

             6 grudnia o godz. 17:00 na Placu 3 Maja w Wołominie, tysiącami lampek zabłyśnie najpiękniejsza choinka w okolicy.

            Oprócz tego magicznego widowiska, przygotowaliśmy Wam wspaniałe atrakcje:

            • Świąteczny koncert
            • Show taneczne w wykonaniu profesjonalnych tancerzy
            • Gorąca herbata i czekolada

            Tego dnia spotkajmy się wszyscy razem, żeby wspólnie spędzić cudowny wieczór, poczuć magiczną, rodzinną atmosferę i świetną zabawą rozpocząć czas oczekiwania na te najpiękniejsze dni w roku czyli Święta Bożego Narodzenia.

            Link do wydarzenia.

          • MYŚLENIE WIZUALNE NA LEKCJI GEOGRAFII

          • Na lekcjach geografii uczymy się wieloma sposobami- poszerzamy horyzonty myślowe czytając, oglądając, odkrywając, słuchając, rozwiązując problemy, opisując różne zjawiska i obiekty. Wzbogacamy nasze umiejętności także o metody wizualne- uczymy się łączyć słowa i obrazy. Czy potrzebny jest nam talent plastyczny? Nie! Rysunki nie muszą być skomplikowane.

            Z uczniami klasy VII odkrywaliśmy  potencjał tej prostej, ale jakże skutecznej metody.

            Dlaczego warto?

            - pozwala trwale zapamiętać poznane treści 

            - pozwala zwiększyć koncentrację uwagi i skupienie

            - poprawia stopień zrozumienia poznawanych treści

            - porządkuje wiedzę

            - w szybki sposób odświeża poznawane w procesie uczenia informacje

            - rozwija wyobraźnię

            - wzmacnia wiarę w siebie

                                                                                        Autor: Magdalena Borkowska

          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

          • 24 listopada dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej świętowały  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Przyniosły do szkoły swoje kochane pluszaki, a za każdym z nich czy to duży czy to mały kryje się jakaś historia np. dziecko ma go od urodzenia, dostało go od swojego rodzeństwa, zawsze z nim zasypia itd. Wszystkim dzieciom tego dnia towarzyszył uśmiech na twarzy a największy miś, którego właścicielką była Ania dostał kolejne imię KRÓLEWICZ. Dzieci pozowały do zdjęć, nosiły swoje tulisie na rękach , a ja obserwując ich reakcje i formę zabawy potwierdziłam jeszcze raz swoje odczucia i spostrzeżenia, że dla każdego dziecka najważniejsze jest ciepło, miłość, przytulenie, ponieważ  to co dla nich jest istotne i na co czekają każdego dnia wyrażały  w swoich relacjach z pluszakami.

                                                                                                                                      Opracowała:

                                                                                                                                   Alicja Olszewska

          • Dzień Życzliwości

          • W dniach 21-22 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie założyli ubrania w kolorze żółtym i z uśmiechem witali się przed lekcjami. Następnie spotkaliśmy się na przekazaniu „Iskierki”. Łańcuch rąk dzieci, młodzieży oraz pracowników szkoły był wspólną chwilą życzliwości. W kolejnym dniu na uczniów czekały wyzwania i dobre słowa do przekazania. Dzieci klas młodszych stworzyły emotki na talerzykach.

            Dziękujemy wszystkich uczestnikom za udział w aktywnościach i uśmiech. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

        • Jaki dzień świętujemy 21 listopada?
          • Jaki dzień świętujemy 21 listopada?

          •  

            Czy wiesz, że co roku 21 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień pod nazwą „World Hello Day”? To nietypowe święto obchodzone jest od 1973 roku, kiedy to bracia McCormack zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Ideą tego dnia jest wzajemna życzliwość i pokojowe rozwiązywanie konfliktów poprzez okazywanie przyjaznych emocji, np. poprzez uśmiech i pozdrowienia. Uczestników tego święta zachęca się, by pozdrowili przynajmniej dziesięć osób więcej niż zazwyczaj.

            Życzliwość można ćwiczyć.

            Życzliwość to nie tylko wartość czy postawa, ale również umiejętność. A to oznacza, że można ją ćwiczyć i praktykować. Im częściej będziemy robić, tym z większą łatwością będzie nam ona przychodzić.

            Dlaczego warto ćwiczyć życzliwość?

            1. Życzliwość poprawia dobrostan i zwiększa poczucie szczęścia

            Badania wyraźnie wskazują, że bycie miłym i poczucie wdzięczności zwiększają nasz poziom dobrostanu, a tym samym poczucie szczęścia.

            2. Życzliwość aktywuje ośrodki przyjemności w mózgu

            Gdy robimy coś miłego dla drugiej osoby, ale też dla siebie czy dla świata, czujemy się lepiej. Aktywujemy w ten sposób ośrodki przyjemności w naszym mózgu. Zwiększa się poziom serotoniny, czyli neuroprzekaźnika, który jest odpowiedzialny za poczucie satysfakcji. Podobnie zresztą jak ćwiczenia fizyczne, życzliwość i bycie miłym uwalniają endorfiny, które wprawiają nas w poczucie zadowolenia i szczęścia.

            3. Życzliwość zmniejsza objawy depresji i niepokoju

            Myślę, że jest to bardzo ważna korzyść płynąca z życzliwości. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy dni są krótkie, szybciej robi się ciemno a temperatury są coraz niższe.

            Życzliwość pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne. Ludzie, którzy są mili wobec innych, ale też wobec siebie, czują się szczęśliwsi od tych, którzy takiej życzliwości nie okazują. Życzliwość zmniejsza też ryzyko depresji.

            4. Bycie życzliwym pomaga w radzeniu sobie ze stresem

            Robienie rzeczy, które wspierają życzliwe zachowania sprawia, że skupiamy się na byciu aktywnym i na przeciwdziałaniu tym trudnym sytuacjom. W ten sposób możemy powrócić do równowagi emocjonalnej i w związku z tym skuteczniej radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego.

            5. Życzliwość łagodzi ból

            Skupienie się na byciu dobrym, miłym dla innych, wysyłanie dobrych intencji i myśli w świat sprawia, że skupiamy się na czymś innym niż na objawach, które są w naszym ciele.

            6. Życzliwość wzmacnia układ odpornościowy

            Gdy myślimy o byciu dobrym dla innych, dla siebie i dla świata, to łagodzimy stan wzbudzenia fizjologicznego wywołanego na skutek stresu i różnych negatywnych informacji. Gdy jesteśmy życzliwi nasz organizm sam zaczyna się relaksować, nie musi walczyć ani się bronić. Dajemy mu odpocząć, wzmacniamy go.

            7. Życzliwość poprawia relacje z innymi

            Jest to bardzo ważna korzyść płynąca z życzliwości. Bycie miłym sprawia, że inni ludzie częściej nawiązują z nami kontakt, tworzymy bliższe i głębsze relacje. Chcemy przebywać z ludźmi, którzy są mili i sympatyczni, a nie z tymi, którzy ciągle narzekają i opowiadają o swoich nieszczęściach i chorobach. Życzliwość sprzyja naszym relacjom.

            8. Życzliwość zwiększa elastyczność poznawczą

            Robienie dobrych rzeczy często jest okazją do zrobienia czegoś nowego. A to sprawia, że nie tylko pomagamy komuś, ale również sobie, ponieważ zwiększamy swoją odporność psychiczną na radzenie sobie z trudnymi wyzwaniami życia.

            9. Życzliwość spowalnia procesy starzenia się

            Badania wyraźnie pokazują, że te osoby, które mają w życiu cel, które angażują się w pomoc innym ludziom, mają coś na czym im zależy, zachowują aktywność poznawczą! A tym samym przedłużają swoje życie!

            10. Życzliwość podnosi samoocenę

            Dzięki życzliwości możemy podnosić swoją samoocenę i poczucie własnej wartości. Zaczynamy myśleć o sobie samym lepiej, bo widzimy, że to co robimy ma sens dla nas samych lub dla innych. Widzimy też korzyści, które z tego płyną.

            (źródło: https://monikagawrysiak.pl/dlaczego-warto-byc-zyczliwym/)

             

            Filmy do obejrzenia:

            https://www.facebook.com/watch/?v=778622382492010

            https://www.youtube.com/watch?v=vtrHIa0RkAo

            https://www.youtube.com/watch?v=qLGNj-xrgvY

             

            Dołącz do życzliwych w dniach 21-22 listopada:

            1. Ubierz się 21 listopada na żółto, dodaj żółty element do ubrania lub przyjdź w koszulce, bluzie z napisem promującym uśmiech i życzliwość.
            2. Przywitaj wszystkich w szkole z uśmiechem.
            3. Przyjdź o 11:30 w dniu 21 listopada na spotkanie życzliwych. (1 piętro)
            4. Sprawdź jakie wyzwania pojawią się na drzwiach pracowni lekcyjnych w kolejnych dniach.
            5. Obejrzyj wystawę plakatów dotyczących życzliwości. (1 piętro)
            6. Zapoznaj się z informacjami oraz filmami zamieszczonymi na stronie szkoły odnośnie Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

             

            Dobrej zabawy!

             

            Uśmiechnięta emotka - kolorowanka dla dzieci

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20 LISTOPADA

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzony jest 20 listopada, ponieważ tego dnia w 1989 roku została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencja o Prawach Dziecka, nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka. W 2014 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił 20 listopada również Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Dzień ten ma przypominać, że wszystkie dzieci mają takie same prawa – bez względu na pochodzenie, rasę, płeć, język, religię, status materialny czy stan zdrowia. Choć święto to istnieje krótko, fakt, że dzieci mają swoje prawa podkreślał niemal 100 lat temu Janusz Korczak. Ten wspaniały pedagog i działacz społeczny mówił: „Nie ma dzieci. Są ludzie”.

            W ramach obchodów tego dnia nauczyciele, wychowawcy omawiają prawa dziecka i wykonują wraz dziećmi różne działania. Uczniowie pierwszej klasy biorą udział w konkursie związanym z Konwencją Praw Dziecka.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Ignacego Skorupki
      • tel./fax (22) 786-10-18 513-416-280
      • ul. Matarewicza 148, 05-230 Kobyłka Poland
      • Aleksander Jaszczołt aleksander.jaszczolt@gmail.com
  • Galeria zdjęć

      brak danych