• Pożegnanie ósmoklasistów

• 22 czerwca, w przeddzień zakończenia roku, klasa ósma zorganizowała apel, podczas którego pożegnała się z naszą szkołą. Każdy koniec jest jednak początkiem czegoś nowego, tak więc cała społeczność szkolna, z Panią dyrektor na czele życzy Wam samych sukcesów w przyszłej edukacji i życiu. Mamy nadzieję, że nauka, którą wyniesiecie z naszej szkoły przyda się Wam w przyszłym życiu. Wszystkiego najlepszego!!!

• Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie zaprasza

• Wszystkich fanów podróży zapraszamy w niezwykłą podróż w stylowe lata60., by podziwiać zapierającą dech w piersiach architekturę najpiękniejszych miast świata i poznać zwyczaje ich mieszkańców. Waszym przewodnikiem będzie czeski mistrz ilustracji Miroslav Šašek, autor słynnych na całym świecie ilustrowanych książek z serii „Oto jest…”. Wystawę można oglądać do 30 czerwca.➡  Biblioteka Główna, w godzinach otwarcia.

22 czerwca 2023 r. o godzinie 16.00 zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego klasę VIII.

23 czerwca 2023 r. zapraszamy na zakończenie roku szkolnego klasy I - VII:

Godz. 9.00 - Msza św.

Godz. 10.00 - Uroczyste zakończenie roku

Wszystkie spotkania zaczynamy częścią oficjalną na sali gimnastycznej, następnie uczniowie wraz                         z wychowawcami klas, przejdą do sal lekcyjnych na rozdanie świadectw.

Zakończenie roku szkolnego klasy VIII odbędzie się 22 czerwca 2023 r. o godzinie 16.00.

Serdecznie zapraszamy.

• Obchody patrona szkoły

• 15 czerwca 2023 klasa I i II w ramach obchodów 150-lecia urodzin patrona szkoły ks. Ignacego Skorupki udały się szlakiem patrona i bitew Warszawskich po okolicach Ossowa.

Uczniowie klasy II przygotowali samodzielnie dekoracje związaną z miejscami pamięci poświęconymi ks. Ignacemu Skorupce.

• WARSZTATY RĘKODZIEŁA

• 6  czerwca odwiedziła nas Pani Anna Elsner, lokalna pasjonatka rękodzieła.

Pani Anna zaprezentowała swoje prace.

Uczniowie klas I-III z nieukrywaną ciekawością słuchali jednocześnie oglądając przeniesione przez Gościa przedmioty.

Dzieci mały okazję zobaczyć m.in kapelusz wykonany z liści kukurydzy, koszy z sosnowego korzenia oraz wikliny. Dowiedziały się, że łubianka wykonana jest z łuby, a wiklinowe kosze powstają z wierzbowych gałązek. Wykonały własne kosze. Dziękujemy za mile i efektywnie spędzony czas!

• Wycieczka klasy II

• W dniu 13.06.2023 klasa II pojechała na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie brali udział w warsztatach robienia lizaków w Manufakturze Cukierków, następnie udali się na spacer Krakowskim Przedmieściem do Starego Miasta.  Uczniowie z zainteresowanie podziwiali zabytki Starego Miasta m.in. Zamek Królewski, Barbakan.

Na wycieczce spotkali również piłkarza klubu Legii Warszawa, z którym zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

• Dni Wołomina 2023

• Zapraszamy do udziału w Dniach Wołomina, które odbędą się 16, 17 i 18 czerwca 2023 roku. Trzy dni wypełnimy atrakcjami i dobrą zabawą!

Zachęcamy Państwa do sprawdzenia, co przygotowaliśmy na te wyjątkowe dni.

• Realizacja projektu ,, W zdrowym ciele zdrowy duch"

• W dniach 8-19.05.2023 uczniowie klas 1-3 realizowali w szkole projekt ,, W zdrowym ciele zdrowy duch" mający na celu m.in. kształtowanie wśród uczniów postaw prozdrowotnych oraz doskonalenie zdrowia własnego w oparciu o swoje predyspozycje i możliwości. W trakcie trwania projektu uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne o zdrowym trybie życia, uczestniczyli w pogadankach, zabawach sportowych na boisku szkolnym oraz wykonali plakat współczesnej piramidy żywieniowej. Na zakończenie projektu uczniowie samodzielnie przygotowali zdrowe II śniadanie, które wspólnie zjedli na szkolnej stołówce. Uczniowie naszej szkoły wiedzą jak dbać o swoje zdrowie i wiedzą, że .......

W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH :)

• Szkolny piknik naukowy

• 30 czerwca odbył się   SZKOLNY   PIKNIK   NAUKOWY  w czasie którego uczniowie mogli samodzielnie wykonywać  ciekawe eksperymenty. Najmłodsi mogli  robili „balonowe szaszłyki”  i  różne” wulkany”. Starsi uczniowie poznawali  właściwości  gazów : dwutlenku węgla, butanu, wodoru.