• Święto Poezji
          • Święto Poezji

          • 19 maja 2019 rokupodczas Święta Poezji– uroczystości wpisującej się w tradycję naszej szkoły – gościliśmy zacne grono uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gminy Wołomin oraz ich nauczycieli i opiekunów. Do ossowskiej szkoły zawitała również pani Izabela Bochińska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, która pogratulowała wszystkim uczestnikom odwagi i kreatywności w interpretowaniu wybranych przez siebie wierszy.

            Jak co roku staraliśmy się uświetnić ten wyjątkowy dla poetów, znawców i miłośników poezji dzień, zapraszając osobę , dla której słowa są magią. Tym razem gościem specjalnym była Pani Urszula Brejnak– poetka przed którą wiersze nie mają żadnych tajemnic. Cudownie wprowadziła nas swoją obecnością w świat poezji, przewodniczyła również komisji Konkursu.

            W jury konkursu recytatorskiego Szkoły Podstawowej zasiadła także Pani Milena Powała – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, od lat wspierająca nas w organizacji poetyckich konkursów. Prestiżowi Święta Poezji dodał patronat Burmistrza Wołomina, za co jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Elżbiecie Radwan oraz  Pracowni kultury i promocji za przygotowanie nagród ufundowanych przez Panią Burmistrz.

            XII Święto Poezji również uświetnił swoją obecnością Pan Rafał Pazio - dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury 

            Trudno spośród tylu utalentowanych, wspaniałych młodych recytatorów czy twórców poezji wybrać tak niewielu. Mimo wszystko udało się.

            Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za moc wzruszeń, nauczycielom i rodzicom za trud przygotowań, a ludziom nam życzliwym i współorganizatorom za bezinteresowną pomoc. Niech żyje poezja! 

            opracowanie: Beata Kaźmierska

        • Egzamin gimnazjalny
          • Egzamin gimnazjalny

          • Dzień 10 kwietnia 2019 r. był przełomową datą dla wielu gimnazjalistów. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać. 

            Wyniki egzaminu gimnazjalnego są jednak ważne, bo stanowią część kryterium przy przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. 

            W pierwszej kolejności nasi uczniowie zmierzyli się z blokiem humanistycznym. Rano napisali egzamin z historii z elementami wos-u, a następnie przystąpili do testu z języka polskiego.

            W kolejnych dniach napiszą test z zakresu przyrody, matematyki i języków obcych.

            Życzymy im powodzenia. Jak widać poniżej humory im dopisują, czy tak też będzie przy odbiorze wyników 14 czerwca? Zobaczymy.

          • Konkurs recytatorski

          • 1 kwietnia 2019r. odbył się konkurs recytatorski dla kl. 1 – 3. W tym roku hasło konkursu brzmiało „Wierszyki z uśmiechem”, więc finał nie mógł się odbyć w innym dniu jak w prima aprilis. W naszym konkursie zwyciężyli:

            1 miejsce: Klaudia Mączka z kl. 1,

            2 miejsce: Sebastian Błaszczak z kl. 1,

            3 miejsce: Julia Wojda z kl. 2,

            Wyróżnienie: Lena Szklarek z kl. 1,

            Wyróżnienie specjalne: Magdalena Skolimowska z kl.1.

            Nagrodę publiczności zdobył Sebastian Błaszczak, który recytował wiersz „Okulary” J. Tuwima.

            Gratulujemy nie tylko tym, którzy zdobyli nagrody, ale wszystkim uczestnikom.

            Dziękujemy Paniom, które zasiadały w jury i oceniały – Pani Milenie, Pani Magdzie i Pani Beacie.

            opracowanie: Elżbieta Ruszkowska

          • Wołomin dawniej i dziś

          • W ostatnim tygodniu marca klasy 1 – 3 rozpoczęły realizację projektu „Wołomin dawniej i dziś”, nawiązującego do setnej rocznicy uzyskania przez Wołomin praw miejskich. Nasi najmłodsi uczniowie pracowali w czteroosobowych grupach wybranych poprzez losowanie. W ramach realizowanego projektu wykonywali następujące zadania: ułożenie z części i naklejenie obrazków przedstawiających dawny i współczesny Wołomin, rozwiązanie krzyżówki związanej z tematem, rozwiązanie testu z wiedzy o Wołominie oraz kolorowanie herbu Wołomina i – dla chętnych  - herbu powiatu wołomińskiego. 

            Wykonane prace znajdą się na wystawce. Działania te były rozłożone na kilka dni. Uczniowie chętnie i zgodnie pracowali, starsi wspierali młodszych i wspólnie walczyli o punkty,  aby zdobyć jak najlepsze miejsce. Wszyscy przy tej okazji poszerzyli swoją wiedzę o Wołominie i okolicy, zwłaszcza, że sami musieli szukać potrzebnych informacji. Kontynuacją działań związanych z realizacją projektu będzie wycieczka do Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich „Dom nad łąkami” oraz zabawa w znajdującym się obok parku, a następnie konkurs plastyczny.

            opracowanie: Elżbieta Ruszkowska

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. ks. Ignacego Skorupki
        • tel./fax (22) 786-10-18 513-416-280
        • ul. Matarewicza 148, 05-230 Kobyłka Poland
        • Aleksander Jaszczołt aleksander.jaszczolt@gmail.com
    • Galeria zdjęć

        brak danych