• Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2019/2020

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Księdza Ignacego Skorupki w Ossowie informuje, że prowadzone są zapisy uczniów do klasy I na rok szkolny 2019/2020.

Prosimy o dopełnienie czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka w terminie od 1 marca 2019r do 31 maja 2019 r. (druki w sekretariacie szkoły).

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły przyjmowane są na podstawie wniosku (druki w sekretariacie szkoły). Wnioski składamy w terminie od 10 czerwca 2019r do 29 czerwca 2019 r.

Przy zapisie prosimy o okazanie aktu (metryki) urodzenia dziecka oraz dowodu osobistego rodziców.

• Dobrze cię widzieć

• „Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w zajęciach na podstawie scenariusza pobranego z materiałów projektu. Przypomnieli sobie zasady poruszania się w ruchu drogowym, np. jak prawidłowo należy przechodzić przez ulicę i w jakich miejscach można to robić. Podsumowaniem zajęć było rozdanie uczniom  kamizelek ostrzegawczych oraz informacji na temat siedmiu odblaskowych rad drogowych. Wszystkim prezenty bardzo się podobały. Zgodnie stwierdziliśmy, że dzięki nim nasze piesze wycieczki będą jeszcze bezpieczniejsze.

opracowanie: Jolanta Częścik

• Rekolekcje Wielkopostne

• W dniach 25 – 27 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły będą brali udział w rekolekcjach wielkopostnych.

Szczegółowy  harmonogram:

Godz.8.00- 9.30 - zajęcia z wychowawcą

Godz.10.00 - nauka w kaplicy

Godz.11.30 – obiad, powrót do domu

Klasa 8 i 3g – 25.03.2019 r.

Godz.8.00 – 9.30 – zajęcia przygotowujące do egzaminu z języka polskiego

Godz.11.30 – 13.00 – zajęcia prygotowujące do egzaminu z języka polskiego

Klasy 8 i 3g – 26.03.2019 r.

Godz.8.00 – 9.30 – zajęcia przygotowujące do egzaminu z matematyki

Godz.11.30 – 13.00 – zajęcia prygotowujące do egzaminu  z matematyki

Klasy 8 i 3g – 27.03.2019 r.

Godz.8.00 – 9.30 – zajęcia przygotowujące do egzaminu z języka angielskiego

Godz.11.30 – 13.00 – zajęcia prygotowujące do egzaminu z języka angielskiego

Klasy 4-6 (25,26,27 marca)

Godz. 8.00 – 9.30 - zajęcia według planu

Godz. 10.00 - nauka w kaplicy

Godz. 11.30- 13.00 - zajęcia według planu

• Trzymaj formę

• 14.02.2019r. w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę”, uczniowie biorący udział w tym projekcie wzięli udział w prezentacji, którą przedstawiła pani Renata Modzelewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie - Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia.

Głównym celem programu jest kształtowanie postaw i zachowań w zakresie prawidłowego żywienia i uprawiania aktywności fizycznej. Nasi uczniowie po raz kolejny – tym razem podczas prezentacji, mogli przypomnieć sobie informacje na temat prawidłowego odżywiania oraz znaczenia ruchu w naszym życiu. Po prezentacji i krótkiej pogadance, zapisali sześć przykazań dotyczących zdrowego stylu życia, aby móc je utrwalać i  lepiej  zapamiętać.

Opracowanie:  Jolanta Częścik

• Mity Greckie

• Jak Grecy oswajali świat? O czym marzyli starożytni? Jakie pytania spędzały Grekom sen z powiek? Dlaczego herosi występują we współczesnych reklamach? Co łączy bogów i ludzi?

Tego między innymi mogli dowiedzieć się uczniowie kl. 5 z cyklu lekcji języka polskiego poświęconych greckim mitom.

Podczas zajęć uczniowie przebrani za różnych bogów greckich prezentowali sylwetki swoich bohaterów. Można było zobaczyć: Zeusa, Herę, Atenę, Dionizosa, Hefajstosa, Afrodytę, Artemidę, Hermesa i wielu, wielu innych...

opracowanie: Beata Kaźmierska