• Hej kolęda, kolęda

• Wszyscy wiemy, że kolędy polskie są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. To nasz skarb narodowy, o który powinniśmy dbać i kultywować go.

Dnia 23 stycznia 2019r w naszej szkole odbył się szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Organizatorami byli pan Krzysztof Białas i pani Alicja Święcicka. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z kl. I – III.

Jury w składzie p. Małgorzata Chacińska, p. Agnieszka Kacprzak i p. Alicja Święcicka wyłoniło zwycięzców.

W kategorii klas I – III

I miejsce – Julia Wojda -kl. II, Karol Wojda kl. III „ Grudniowe noce”

II miejsce – Milena Pawlak kl. II „ Mała Pastorałak”

III miejsce – Klaudia Mączka kl. I „ Jezus malusieńki”.

Wyróżnienia otrzymali:

Lena Szklarek – kl. I „ Przybieżeli do Betlejem”

Magdalena Skolimowska kl I „ Jezus malusieńki”

Natalia Paw – kl. II „ Wśród nocnej ciszy”

Damian Zalewski – kl. III „Przybieżeli do Betlejem”

Agata Bieńkowska kl. III „ Mała Pastorałka”

Vanessa Wnorowska kl. III „Mała Pastorałka”.

W kategorii klas IV – VI

I miejsce – Konrad Woźnica kl . V „ Cicha noc”

II miejsce Daria Iwantsowa kl. IV „ Dobry wieczór”

III miejsce Arkadiusz Ołdak kl. V „ Triumfy”

Wyróżnienia otrzymnali:

Jakub Kania  – kl. V „ Przybieżeli do Betlejem”

Julia Gers kl. V „ Lulajże Jezuniu”

Jakub Smoderek – kl. V „ Wśród nocnej ciszy”

Jakub Kołakowski – kl. V „Dzisiaj w Betlejem”

Julia Radzka kl. V „Gdy śliczna panna”.

Kacper Podlasin kl. V „Dzisiaj w Betlejem”

Mateusz Ołdak kl. VI „ Przybieżeli do Betlejem”.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

• „Od Trzech Króli po ostatki,

Wszędzie bale i prywatki…

Wszyscy bawią się wspaniale,

Jak co roku w karnawale.”

Karnawałowy bal przebierańców dla najmłodszych to w naszej szkole już tradycja. W tym roku zabawa odbyła się 22 stycznia. Kolorowo udekorowana przez uczniów i wychowawczynie sala, wprowadziła w radosny nastrój i zachęcała do wesołej zabawy. Bal rozpoczął się prezentacją strojów. Następnie pałeczkę przejęli przedstawiciele SU, z Agatą i Emilką z kl.6 na czele, którzy przeprowadzali zabawy i konkursy, nagradzane słodkimi niespodziankami. Przeplatane one były tańcami i pląsami dowodzonymi przez pana Jakuba, instruktora zajęć tanecznych.

Na koniec nastąpił oczekiwany przez wszystkich moment – Agata ogłosiła, że w tym roku na królową i króla balu, przedstawiciele samorządu wybrali Magdę i Sebastiana z kl. 1. Finałowy taniec zakończył naszą wesołą i niewątpliwie udaną imprezę.

opracowanie: Elżbieta Ruszkowska

• Ratujemy i uczymy ratować

• W naszej szkole już po raz kolejny przypominaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone były w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Uczniowie klas I-III obejrzeli film instruktażowy, a następnie doskonalili umiejętności przypominając sobie zasadę ułożenia poszkodowanej, przytomnej osoby w pozycji bocznej bezpiecznej, ćwiczyli także zasady resuscytacji na profesjonalnych fantomach.

Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie, ogromny wpływ ma właściwa postawa świadka zdarzenia oraz pewność swoich umiejętności. Nasi uczniowie oswajają się z tymi ważnymi zagadnieniami, aby pierwsza pomoc stała się dla nich czymś  spontanicznym i naturalnym.

opracowanie: Jolanta Częścik

• Wizyta saperów

• Dnia 16 lutego 2019r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego obchodzenia się z niewybuchami, pozostałościami z czasów wojny oraz zasad postępowania ze znalezionymi przedmiotami wybuchowymi.

Prelekcję przeprowadzili saperzy z jednostki w Wesołej z inicjatywy p. Mariusza Księżopolskiego z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego z Urzędu Miasta z Wołomina.

W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie z klas I-VIII. Zajęcia były bardzo interesujące. Na początku uczniowie obejrzeli film na temat zasad postępowania w przypadku znalezienia niebezpiecznych przedmiotów.

Prowadzący chętnie odpowiadali na zadawane przez uczniów pytania.​​​​​​​

Druga część spotkania odbyła się na boisku szkolnym. Nasi uczniowie mogli dokładnie obejrzeć bojowy wóz saperski, który wykorzystywany jest do zadań specjalnych i poćwiczyć ze sprzętem do wykrywania metali.

• Fantomy

• Dnia 10.01.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Igancego Skorupki w Ossowie otrzymali z rąk pana Dariusza Szymanowskiego - Wiceburmistrza Wołomina, fantomy szkoleniowe. Pomoce zostały zakupione na specjalną prośbę mieszkańców ze środków funduszu sołeckiego.

Sprzęt będzie wykorzystywany w czasie zajęć z udzielania pierwszej pomocy, tym bardziej, że nasi uczniowie biorą udział w programie „Ratujemy i uczymy się ratować”Program polega m.in. na prowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujacych życie, kształtowane są też właściwe nawyki, dzięki którym ,,nieśmiałość”  w udzielaniu pierwszej pomocy zostaje przełamana i staje się czymś naturalnym.

Bardzo dziękujemy Pani Burmistrz Elżbiecie Radwan i Mieszkańcom Ossowa za przydatne inwestycje.