• Konkurs plastyczny "Warto być Polakiem"
          • Konkurs plastyczny "Warto być Polakiem"

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu plastycznego ,,Warto być Polakiem” pod hasłem ,,Znani odkrywcy i artyści polscy na znaczku pocztowym”. Prace wykonane były w trzech kategoriach wiekowych i w każdej z nich odnieśliśmy sukces.

            W kategorii klas I-III - Milena Pawlak z klasy 2 zajęła II miejsce;

            W kategorii klas IV-V- Weronika Żukowska z klasy 5 zajęła III miejsce;

            W kategorii klas VI-VIII- Bartłomiej  Żukowski z klasy 6 zajął II miejsce.

            opracowanie:Małgorzata Krym

        • Projekt edukacyjny "Jesienny bal"
          • Projekt edukacyjny "Jesienny bal"

          • Projekt edukacyjny pt. ,,Jesienny bal” realizowany był w klasie II i III i obejmował edukację polonistyczną, techniczną, plastyczną, muzyczną oraz ruchową.

            Efektem końcowym było wystawienie inscenizacji dla klasy I z udziałem pani dyrektor i pań wychowawczyń oraz prezentacja na korytarzu szkolnym wykonanych warzyw i owoców.

            Uczniowie obu klas chętnie przystąpili do realizacji projektu. 

            Zostały przydzielone role tekstu inscenizacji pt.,,Jesienny bal” oraz zadania dotyczące tworzenia dekoracji i scenografii. Dzieci wykonały sylwety warzyw i owoców. Przy tym odbyła się rozmowa na temat wartości odżywczych, zgadywanka jakie to są warzywa czy owoce oraz jakie mają części jadalne. Następnie prace te zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym.

            Dodatkowo uczniowie wykonali czapeczki zgodnie ze swoją rolą, gdzie mogli wykazać się inwencją twórczą, co sprawiło im wiele radości, a nawet czasem humoru.

            Ubrania do przedstawienia pomogli przygotować rodzice. 

            Dzieci wykonały też napisy do scenografii.

            Na edukacji muzycznej i ruchowej przygotowały piosenkę, do której nauczyły się podstawowego kroku cza-czy. Wykorzystane były również instrumenty melodyczne, na których przygrywała ,,kapela” do rytmu tańczącym warzywom i owocom.

            opracowanie: Małgorzata Krym

        • Autorskie spotkanie z Iwoną Oleksiuk
          • Autorskie spotkanie z Iwoną Oleksiuk

          • 13 listopada 2018r. uczniowie klas 1-5 z naszej szkoły uczestniczyli  w spotkaniu z autorką książek dla dzieci – panią Iwoną Oleksiuk.  Organizatorem tego przedsięwzięcia była Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej – Filia Ossów. 

            Podczas tej niecodziennej lekcji, mogliśmy zapoznać się z twórczością autorki „Smoków” i posłuchać  opowiadań, m.in. o niesfornym Szczypiorku. Razem z naszym gościem liczyliśmy smoki, oglądaliśmy piękne, kolorowe ilustracje, dowiedzieliśmy się, co łączy słonia, butelkę i UFO, a także jak narysować ufoludka w mniej niż 30 sekund. Wszyscy otrzymaliśmy prezenty – płyty i kolorowanki, a pani dyrektor zatroszczyła się o to, aby          w szkolnej bibliotece „zamieszkały” książki pani Iwony Oleksiuk, które będziemy mogli wypożyczać i czytać jednym tchem.

            opracowanie: Jolanta Częścik

          • Święto Odzyskania Niepodległości

          • 11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w mszy w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Wołominie. Nastepnie przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Obrońców Ojczyzny przy skwerze Marszałka Józefa Piłsudskiego.

        • Rekord dla Niepodległej
          • Rekord dla Niepodległej

          • W piątek, 9 listopada, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". O godzinie 11.11 wspólnie zostały odśpiewane cztery zwrotki hymnu narodowego

          • Sprzątanie Cmentarza Poległych w Bitwie Warszawskiej

          • W dniu 7.11.2018r. uczniowie klasy IIIG i 8 SP uzbrojeni w niezbędny sprzęt brali udział w akcji sprzątania Cmentarza Poległych w Bitwie Warszawskiej oraz terenu wokół kaplicy w Ossowie. Zostały zamiecione i wygrabione liście oraz zebrane wypalone już znicze. Dzięki takim akcjom młodzież poznaje historię najbliższej okolicy i uczy się szacunku dla tradycji.

            opracowanie: Anna Gutkowska

        • Szkolne przygody Słodziaków
          • Szkolne przygody Słodziaków

          • Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Dlatego właśnie wzięliśmy udział w konkursie dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.4 października 2018 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Uczniom kl. 1-3 towarzyszyły maskotki Słodziaków – bohaterowie książki R. Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.  Do naszej akcji włączyła się pani Dyrektor i pani Bibliotekarka, które pięknie przeczytały, a następnie omówiły z dziećmi, opowiadania o przygodach Słodziaków. Słuchanie, przeplatane było zagadkami dźwiękowymi. Uczniowie każdej klasy pod kierunkiem wychowawczyń, wykonywali zadania grafomotoryczne, rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki, grali w gry planszowe. Wykorzystaliśmy tu pomoce ze scenariuszy zajęć dla poszczególnych klas. Uczniowie mieli okazję wykazać się inwencją tworząc własne historie o dalszych przygodach Gangu Słodziaków: kl.1 rysowała wymyślone przygody, kl. 2 tworzyła komiks, a kl. 3 pisała krótkie historie i je ilustrowała. Wszystko to zostało udokumentowane i przesłane do organizatora konkursu.

            opracowanie: Elżbieta Ruszkowska

        • Ślubowanie klas pierwszych
          • Ślubowanie klas pierwszych

          • 12 października 2018 r. pierwszoklasiści z naszej szkoły mieli swój wyjątkowy dzień – w tym dniu zostali pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Po powitaniu przez panią Dyrektor Henrykę Kosowską zaproszonych gości, uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Otuchy dodawały im starsze koleżanki – Daria i Julia, które pełniły rolę prowadzących. Następnie uczniowie klasy 1 uroczyście ślubowali być dobrym Polakiem, przestrzegać zasad dobrego zachowania, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, pasowania na ucznia dokonały  pani Halina Bonecka - Dyrektor ZEASiP  i pani Henryka Kosowska – Dyrektor naszej szkoły.  W klasie na pierwszaków czekały upominki przygotowane przez rodziców oraz słodki poczęstunek.

            Ponieważ tradycyjnie już w naszej placówce, ślubowanie jest połączone z obchodami Dnia Komisji Edkacji Narodowej, uczniowie kl. 4 i 5 zaprezentowali krótki montaż literacko – muzyczny, a przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego złożyła w imieniu wszystkich uczniów życzenia pracownikom Szkoły Podstawowej w Ossowie. Następnie pani Dyrektor Halina Bonecka odczytała list z życzeniami od pani Burmistrz Elżbiety Radwan.

            Ta szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, a nauczycielom dumy ze swoich uczniów.

            opracowanie: Elżbieta Ruszkowska

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. ks. Ignacego Skorupki
        • tel./fax (22) 786-10-18 513-416-280
        • ul. Matarewicza 148, 05-230 Kobyłka Poland
        • Aleksander Jaszczołt aleksander.jaszczolt@gmail.com
    • Galeria zdjęć

        brak danych